Mstów: Relikwie św. Jana Pawła II
30 października 2016 roku zapisze się w kronice parafii Wniebowzięcia NMP w Mstowie jako data wprowadzenia do świątyni relikwii św. Jana Pawła II.
30 października 2016 roku zapisze się w kronice parafii Wniebowzięcia NMP w Mstowie jako data wprowadzenia do świątyni relikwii św. Jana Pawła II.
30 października, w 38. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Mstowie, prowadzona przez ojców kanoników regularnych, przeżywała uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.
1 listopada to tradycyjnie dzień, w którym czcimy wszystkich wszystkich świętych, czyli ludzi, którzy odeszli z tego świata i żyją już w królestwie niebieskim stanowiąc Kościół Tryumfujący.
Przez ostatni rok w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie trwała peregrynacja obrazu Matki Bożej Mstowskiej Pani Miłosierdzia.
Drodzy Parafianie! Oddajemy do Waszych rąk trzecią edycję Parafialnego Kalendarza.
W kościele w Mstowie przy okazji instalacji relikwii św. Jana Pawła II, trwa prezentacja fotografii pod tytułem „Spotkania z Janem Pawłem II”, czyli projektu, który skupia się na prezentacji najciekawszych wydarzeń z wizyt papieża Polaka na Jasnej Górze.
W ostatnim czasie w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie odbyły się dwa konkursy.
Przypadające na 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II w sposób szczególny uczczone zostało w Mstowie. Z inicjatywy proboszcza parafii, ks. Pawła Grenia oraz dyrektor Zespołu Szkół, Beaty Miry, zorganizowano w miejscowej szkole „Wieczór poezji św. Jana Pawła II”.
Polska Prowincja Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich
Bożego Ciała 26
31-059 Kraków
Realizacja: Tanie-Strony.pl